Klicka HÄR för en utskriftsversion!
L/M
Låg medel (minst 2-4 terminers förkunskap)
M
Medel (minst 4-5 terminers förkunskap)
A
Avancerad nivå (minst 6-7 terminers förkunskap)
FORTS
Minst 2-3 terminers förkunskap.
ÖPPEN
Läraren lägger nivån efter elevernas förutsättningar.
Glöm inte att du kan ta igen klasser som du missat under den aktuella terminen, så du får alla de klasser som du betalat för.
Du behöver inte i förväg anmäla att du kommer, det är bara att dyka upp. Om kursen inte skulle passa dig så kan du inom två veckor in i terminen byta kurs i mån om plats.
Det bästa är att anmäla sig för att gardera sig plats för sin/sina grupper, men utöver det så kan man alltså första veckan prova på andra kurser utan att för anmäla sig.
Alla klasser utan ålder utskriven, är vuxen klasser från 15år.
Schemat Våren 2018: Med reservation för ändringar!
Måndag
16:15-17:00DANCIN´KIDSMELODIE RSAL 2
5-6år
16:30-17:15BALETTEVA J HSAL 1
NYB
6-8år
17:00-17:45BARNDANSMELODIE RSAL 2
3.5-4.5år
17:30-18:30KLASSISK BALETTEVA J HSAL 1
M
8-11år IDA
17:45-18:30DANCIN`TEENSMELODIE RSAL 2
9-11år
18:30-19:30STEPPMAGNUS LSAL 2
A
18:30-19:45MODERN JAZZ (TEKNIK KLASS)EVA J HSAL 1
A
19:45-20:45SHOWJAZZMAGNUS LSAL 1
M
19:45-20:45REPERTOAREVA J HSAL 2
M
Tisdag
16:15-17:00BARNDANSEVA J HSAL 2
4.5-6år
16:45-17:45JAZZSOPHIE KSAL 1
M
UNGDOM
10-14år
17:00-17:45DANCIN´KIDSEVA J HSAL 2
5-6år
17:45-18:30DANCIN´KIDSEVA J HSAL 2
8-10år
17:45-19:15JAZZFUSIONSOPHIE KSAL 1
M
18:30-19:30ZUMBAJEANETTE ESAL 2
ÖPPEN
19:15-20:45MODERNKARIN NSAL 1
M
19:30-20:30PILATESJEANETTE ESAL 2
ÖPPEN
Onsdag
16:30-17:15MAMMA/PAPPA/BARNDANSEVA J HSAL 1
2-3år
17:00-17:45DANCIN´KIDSSOPHIE KSAL 2
6-8år
17:15-18:00BARNDANSEVA J HSAL 1
3.5-4.5år
17:45-18:30DANCIN`TEENSSOPHIE KSAL 2
NYB
9-11år
18:00-19:30MODERN JAZZ (TEKNIK KLASS)EVA J HSAL 1
A
18:45-19:45KLASSISK BALETTSOPHIE KSAL 2
NYB
UNGDOM
19:30-20:30KLASSISK BALETTKAROLINA LSAL 1
M
10-14år IDA
19:45-20:4530/40+ JAZZSOPHIE KSAL 2
NYB
Torsdag
16:00-16:45STREETDANCE/HIPHOPMAJA KSAL 1
NYB
9-12år
16:15-17:00KLASSISK BALETTEVA J HSAL 2
L/M
6-8år
16:45-17:30STREETDANCE/HIPHOPMAJA KSAL 1
L/M
9-12år
17:00-17:45KLASSISK BALETTJEANETTE LSAL 2
L/M
8-9år IDA
17:30-18:30STREETDANCEMAJA KSAL 1
L/M
UNGDOM
17:45-18:45KLASSISK BALETTJEANETTE LSAL 2
M
10-14år IDA
18:30-19:30STREETDANCE/HIPHOPNICHOLAS LSAL 1
M
18:45-20:0030/40+ JAZZEVA J HSAL 2
L/M
19:30-20:50KLASSISK BALETTKAROLINA LSAL 1
ÖPPEN
Med pianist
20:00-20:55STREETDANCE/HIPHOPNICHOLAS LSAL 2
A
DANCE CREW REPETITIONER
Lördag
09:10-10:10KLASSISK BALETTTINA MSAL 1
M
A
10-14år IDA
09:30-10:15DANCIN´KIDSEVA J H/MELODIE RSAL 2
5-6år
10:10-11:10KLASSISK BALETTTINA MSAL 1
L/M
10-14år IDA
10:15-11:00DANCIN´KIDSEVA J H/MELODIE RSAL 2
L/M
8-10år
11:15-13:00KLASSISK BALETTTINA MSAL 1
ÖPPEN
M
VUXNA
UNGDOM
Obs! klassen avslutas med 30 min tåspets träning
11:15-12:00BARNDANSEVA J H/MELODIE RSAL 2
3.5-4.5år
12:00-13:00STREETDANCEPOPPESAL 2
L/M
UNGDOM
10-14år
13:00-13:45BARNDANSEVA J H/MELODIE RSAL 1
4.5-6år
13:00-13:50STREETDANCE/HIPHOPPOPPESAL 2
NYB
FORTS
8-10år obs! Endast killar
13:45-14:30DANCIN´KIDSEVA J H/MELODIE RSAL 1
6-8år
13:50-14:50STREETDANCE/HIPHOPPOPPESAL 2
L/M
10-12år obs! endast killar
Söndag
09:30-10:30MUSICALBJÖRN HSAL 1
9-13år Obs ny!
10:30-11:30STEPPBJÖRN HSAL 2
NYB
11:30-12:30STEPPBJÖRN HSAL 2
L/M
12:00-13:00DANCIN`TEENSLENA FSAL 1
11-14år
12:30-13:30STREETDANCEMAJA KSAL 2
M
13:00-14:0030/40+ JAZZLENA FSAL 1
L/M
13:30-14:30DANCE CREWSAL 2